A csepegtető öntözés egyik módja a csepegtető cső. Ha egy cső hosszában egyszerűen azonos méretű lyukakat fúrnánk, azt tapasztalnánk, hogy az első lyukon sokkal több víz jön ki, mint a megtáplálási helytől egyre távolabb levőn. Ennek oka a csőben fellépő nyomásveszteség. A csepegtető testekkel és csepegtető csővel,- szalaggal ezt úgy küszöböljük ki, hogy a vizet közvetlenül kilépés előtt egy kis labirinton való áthaladásra kényszerítjük.. Ekkor elveszti a nyomást, és adott idő alatt a gyár által megadott vízmennyiség tud átjutni rajta. Csepegtető öntözésnél feltétlen javasoljuk a szűrő használatát. Mivel a víz áthaladása a csepegtető testen igen kis keresztmetszetű csatornán (labirinton) keresztül történik, a dugulásveszély csökkentésére az öntözővizet mindenképp javasolt szűrni. Szűréssel a rendszer élettartamát több évvel is megnöveljük. A földfelszínen futó csöveket 1 méterenként rögzítsük földbe szúrható tüskék segítségével. Laza talaj esetén még akár sűrűbb rögzítés is javasolt lehet.
A csepegtető öntözés előnyei:
- a vizet közvetlenül a célterületre juttatja ki, így az rögtön a gyökérzónába kerül; - nincs párolgási veszteség, mert a víz azonnal a talajba szivárog; - kis vízfogyasztásánál fogva átlagos körülmények közt egyidejűleg akár több száz méternyi is üzemeltethető.
- hosszú távon is megbízható - a csőbe épített labirinttestek nagy felületű belső szűrővel rendelkeznek; - a turbulens vízáramlásnak köszönhetően a labirintjárat belsejében csökken az eltömődés esélye; - a két kilépőnyílás megakadályozza az öntözés után a szennyeződések visszaszívását; - anyaga ellenáll a szokásosan használt tápoldatok hatásának; - a polietilén cső UV-stabil.